On Sale: $119.96Regularly: $159.95Sale Ends Monday 05/25/2026
Item # 190207093919 :: 1 available.
Expected To Ship on 05/19/2026
The Miko 20 Plus size looks compact, but acts robust, with a capable dynamic BioSync suspension and long-lasting materials. The front stretch pocket is perfect for quick stowage, while the 3D foam backpanel keeps your body cool.
| Ideal Fit For | Mens |
| Activity | Day Hiking |
| Product Dimensions | 20.3in H x 11in L x 7.7in W |
| Weight | 2.24lbs |
| Volume | 20L |
| Max Carry Weight | 20lbs |
| Main Body Access | Panel |
| Fits Torso | 15" - 21" |
| Fits Hips/Waist | 28" - 48" |
| Number of External Pockets | 5 |
| Closure Type | Zipper |
| Hydration Compatible | Yes |
| Hip Belt Included | Yes |
| Hip Belt Pockets | Yes |
| Trekking Pole Attachments | Yes |
| Warranty | Limited Lifetime |