If you're looking for a stylish travel companion, the Gregory Nano Waistpack is for you. The large zippered compartment fits a phone and internal dividers keep your wallet and everyday items organized. The front pocket and clip are ideal for stashing your keys, while the padded backpanel keeps you comfortable.
| Ideal Fit For | Anyone |
| Activity | Day Hiking / Everyday / Active Travel |
| Product Dimensions | 5.9in H x 13in L x 3.9in W |
| Weight | 0.40lbs |
| Volume | 4L |
| Main Body Access | Panel |
| Fits Torso | 14" - 19" |
| Fits Hips/Waist | Up to 48" |
| Number of External Pockets | 3 |
| Closure Type | Zipper |
| Hip Belt Included | Yes |
| Warranty | Limited Lifetime |