The Retna 20 is made for everyday life, no matter where the road leads. The simple design, functional features, and breathable backpanel stand out, allowing you to balance life when you can't be in the mountains.
| Item # | 150947A386 |
| Ideal Fit For | Anyone |
| Activity | Everyday |
| Product Dimensions | 19.7in H x 11.2in L x 8.3in W |
| Weight | 1.20lbs |
| Volume | 20L |
| Max Carry Weight | 20lbs |
| Main Body Access | Panel |
| Fits Torso | 16" - 21" |
| Number of External Pockets | 2 |
| Closure Type | Zipper |
| Warranty | Limited Lifetime |