With multiple pockets for different needs, padded materials for extreme comfort, and simple designs, these bags perform whether at the festival, stadium, or concert. Big enough for the essentials, small enough to grab and go, the Rhune Belt Bag is perfect for everyday outings and travels afar.
| Item # | 1509466404 |
| Ideal Fit For | Anyone |
| Activity | Everyday |
| Product Dimensions | 5in H x 11in L x 3in W |
| Weight | 0.36lbs |
| Volume | 1L |
| Main Body Access | Backpanel Compartment Access |
| Fits Hips/Waist | Up to 48" |
| Number of External Pockets | 1 |
| Closure Type | Zipper |
| Hip Belt Included | Yes |
| Warranty | Limited Lifetime |